Ciltte doku yenilemesini sağlayan , deforme olan dokuları destekleyen, hacim kazandıran, doğal görüntü veren ve çok ince mezoterapi iğneleriyle dokuya yapılan bir uygulamadır. Yüz seklinin dengeli volümetrik yapılandırılmasında bir yenilik olan Gençlik Aşısı cilt altında kolaylıkla yerleşerek zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları destekleyip, hacim kazandırmaktadır. Sonuç olarak ciltte natürel bir görüntü elde edilmektedir.

Üstelik cildiniz asla bir operasyon izi oluşmamaktadır.Gençlik Aşısı protein ve nükleik asit içermeyen, düz ve çapraz bağlara bir arada sahip olan bir üründur. Yanak boşlukları, alın kenarları, göz çevresi çukuru ve çene ovalinin yanı sıra dekolte, el üstleri ve alına volümetrik etki oluşturan ideal bir uygulamadır. Konsantre içeriğinden dolayı da tüm konsantre ürünler gibi çok daha az miktarda kullanılarak aynı etki, daha naturel bir görüntü oluşturularak gerçekleştirebilmektedir.2 formüllü hyaluronik asittir. Hem volüm içeren çapraz bağlı hyaluronik asit, hem de cilde su ve nem veren saf hyaluronik asit içerir.

Yaşlılık dediğimiz süreçle bağlantılı olan kısım; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut hyalüronik asitin 25-30’lu yaşlardan itibaren azalmasıyla direkt ilgilidir. Nemli olmayan, direnci zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Yanaklar yer yer çöker, hatta dudaklar incelir. Lazer esaslı birçok tedavi yöntemi oluşmuş sorunların etkisini hafifletmek içindir. 25’li yaşlardan itibaren cilde nem, parlaklık kazandıran sarkmaları önleyen hücreler azalır. Bu durum için kaybedilmeye başlanılanları ( kırışıklık ve çökmeler henüz görülmeden ) yerine koyarsak yaşlanma sürecini yavaşlatmış oluruz.Gençlik Aşısı bu amaca hizmet eden en son yeniliklerden biridir.

Gençlik Aşısı Yüz Bölgesinin Hangi Bölgelere Uygulanır? 

Yüzün yukarıya yapılandırılmasını sağlayan elmacık kemikleri etrafında volüm kaybı ve göz altından aşağıya doğru torbalanma oluşur. Bu bölgelerdeki hacim kaybı,yüzü aşağıya sarkıtır ve yüz ifadesini asık ve yorgun gösterir!

Gençlik Aşısı Kalıcılık Süresi ?

Kalıcılık Süresi hacim etkisi 6-8 ay, ciltte parlaklık, hidrasyon, elastikiyeti arttırma desteği; 12 ay sürer.