Dr.Erol Altuntop İlköğretimini Bolu’da , ortaöğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Üniversite eğitimini Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayarak 1999 yılında mezun oldu.Sağlık Bakanlığı bünyesinde çeşitli kurumlarda idarecilik ve hekimlik yaptı. Sonraki yıllarda Medikal Estetik , Saç Ekimi ve Tamamlayıcı Tıp konularına ilgi duymaya başladı.

2004-2005 yıllarında Medikal Estetik Eğitimlerini alıp , Sağlık Bakanlığı eğitim ve sınavlarınıda başarıyla tamamlayarak Medikal Estetik Hekimi ünvanını aldı. İstanbul’da bazı Özel kliniklerde Medikal Estetik Hekimi olarak çalıştı .

2007 yılında Yeditepe Üniversitesi tarafından verilen Akupunktur Eğitim programlarına katıldı .Sağlık Bakanlığı tarafından kendisine Akupunktur Uygulama Yetki Belgesi  verildi. 2008 yılında İstanbul’da Özel Akuderm Estetik ve Güzellik Merkezleri kliniğini kurdu.

2008-2012 yılları arasında Medikal Estetik ve Akupunkturla Zayıflama çalışmalarına burada devam etti. Çalışmalar haricinde ; botulinium toksin uygulamaları, dolgu, prp, mezoterapi,  lazerlerin kullanımı, antiaging işlemler ,saç ekimi, diğer bazı medikal estetik uygulamalar ve Akupunkturla ilgili , Uluslararası kongre ve seminerlere katıldı. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları ( GETAT ) yönetmeliği doğrultusunda , Sağlık Bilimleri Üniversitesinden  Ozon Tedavileri ile ilgili eğitimlere katıldı .Kendisine Sağlık Bakanlığı tarafından Ozon Tedavileri Uygulama yetki belgesi verildi.

İstanbulda Özel Tıp Merkezlerinde ve polikliniklerde Başhekim-Mesul Müdür olarak çalıştı .

Halen Özel Cinik Polikliniğinde Mesul Müdür ve Medikal Estetik Hekimi olarak görev yapmaktadır .